A kismegszakítók az elektromos rendszerek alapvető védelmét szolgálják. Feladataik közé tartozik a túláramok, rövidzárlatok és más elektromos rendellenességek elleni védelem. Azonban, mint bármely más elektromos eszköz, a kismegszakítók is meghibásodhatnak idővel.
Túláram
A túláram az egyik leggyakoribb ok a kismegszakítók meghibásodásának. A kismegszakítók fő feladata, hogy érzékeljék és megszakítsák az áramkört, ha a rajta áthaladó áramerősség meghaladja az adott kismegszakító névleges értékét, vagyis az amper értékét. Amikor a túláram védelem bekapcsol, a kismegszakító kinyílik, és megszakítja az áramkört, így megvédve az elektromos berendezéseket és a vezetékeket a károsodástól. Azonban a túláram által okozott folyamatos terhelés hosszú távon megterheli a kismegszakítót, és meghibásodáshoz vezethet. Attól függően, hogy ipari vagy lakossági védelemről van szó másfajta kismegszakító javasolt. Az egy pólusú kismegszakító leginkább lakossági használatra javasolt, mivel csak egyetlen vezetéket tud megszakítani a rendszerben. Míg a két pólusú megszakító két vezetéket tud egyszerre megszakítani, általában a 230 V-os és 400 V-os háztartási és ipari áramkörökben használják.
Rövidzárlat
A rövidzárlat akkor következik be, amikor az elektromos vezetékek rövidre záródnak, vagyis összekapcsolódnak úgy, hogy a normális áramkörön kívülre kerülnek. Ez rendkívül magas áramokhoz vezethet, amelyek túlterhelik a kismegszakítókat. A rövidzárlatok általában gyorsan észlelhetők és megszakítandóak a kismegszakítók által. Azonban ezek a hirtelen áramimpulzusok megerőltethetik a kismegszakítókat, és hosszú távon meghibásodást okozhatnak.
Mechanikai stressz
Bármely kismegszakító karakterisztika szempontjából meglehetősen sok mechanikai stressznek van kitéve. Ez a folyamat idővel kopást és lazaságot eredményezhet, ami befolyásolhatja a kismegszakítók működését és meghibásodásához vezethet. Fontos, hogy a kismegszakítókat megfelelően karbantartsuk és időnként ellenőrizzük a kopás, lazaság vagy egyéb fizikai sérülések szempontjából.
Helytelen kiválasztás
A kismegszakítók kiválasztásakor figyelembe kell venni a rendszer áramellátását és a terhelés jellemzőit. Ha egy aluldimenzionált kismegszakítót használunk, ami azt jelenti, hogy az áramerősség meghaladja a kismegszakító névleges értékét, folyamatosan túlterheljük a kismegszakítót. Ez a túlzott terhelés hosszú távon meghibásodáshoz vezethet. Ugyanakkor, ha túl nagyra választjuk a kismegszakítót a tényleges terheléshez képest, akkor nem fog megfelelően működni és nem nyitja meg az áramkört a túláram esetén.